موسیقی آریا

سایت خبری موسیقی

«ایرج، صدای نابغه آواز ایران» منتشر می‌شود

موسیقی آریا : کتاب «ایرج، صدای نابغه آواز ایران» از سوی انتشارات «طراحان هنر و چهارحوض اصفهان» منتشر می شود .

 

 

کتاب «ایرج؛ نابغه اواز ایران» شامل مجموعه خاطرات ، مصاحبه‌ها و تحلیل آوازهای استاد حسین خواجه امیری است .

 

ایرج خواجه‌امیری اما خودش نسبت به فضای این روزها و خوانندگان موسیقی گله‌مند است و در گفت‌وگوی اخیرش با «ایلنا» تاکید کرده است: «فضای موسیقی در انحطاط و تقلید فرو رفته است. اگر قدیم ۲۰ خواننده داشتیم هر کدام سبک خواندن خودشان را داشتند اما امروزه هیچ یک از خوانندگان توانایی اجرای یک قطعه ساده را بدون میکروفن و افکت‌های کامپیوتری ندارند.»

 

استاد شجریان از ایرج به‌عنوان خواننده‌ای یاد کرده است که صدای او متر و معیار برای آواز خوانان امروز ایرانی است.

 

در بخش دیگری از این کتاب تحلیل آوازهای ایرج توسط مهدی اصغرپور (خواننده و از شاگردان استاد محسن کرامتی)، پیام پژوهش‌فر استاد ویولن و هنرآموز از شاگردان استاد اسدالله ملک، آزاده حسینی، بهمن مهدوی منتشر شده است.

 

آخرین حضور این خواننده ۸۴ ساله مربوط به تابستان گذشته در شهر بندرعباس بود که بعد از ۱۵ سال به اجرای برنامه پرداخت. بعد از این برنامه قرار بود با همکاری گروه تلفیقی «عقیق» در حوزه هنری تهران بزرگداشتی برای او برگزار شود، که این برنامه با وجود انجام مراحل اخذ مجوز لغو شد.

 

استاد حسین خواجه امیری متولد سال ۱۳۱۱  در شهر نطنز استان اصفهان است .  وی  در برنامه‌های رادیو ارتش، ارکستر دانشجویان، ارکستر محمد بهارلو، ارکستر ابراهیم خان منصوری، ارکستر عبدالله جهان پناه، برنامه اجرا کرده است و برای ۱۰۵ فیلم فارسی خوانده است و بیش از ده آلبوم به بازار موسیقی عرضه کرده است.

 


انتهای پیام
| منبع: موسیقی آریا
    مهم  تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ در ۱:۵۲ ب.ظ     مهم  شناسهٔ خبر: 7605
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماشاخانه سایت موسیقی آریا
قطعه پاپوری با صدای آیدین عطادخت سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا