موسیقی آریا

تماشاخانه سایت موسیقی آریا
سایت خبری موسیقی

بنیاد رودکی به استقبال موسیقی فجر می‌رود

با نزدیک شدن دهه فجر، بنیاد رودکی به روال هر سال میزبان موسیقی‌دان‌هایی می‌شود که خود را طی یک سال متمادی برای شرکت در جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر آماده کرده‌اند.

 

 

برنامه‌های این جشنواره از ۲۲ دی‌ماه کار خود را شروع می‌کند و طی یک هفته گروه‌های موسیقی و خوانندگان سنتی و پاپ و موسیقی تلفیقی ایرانی و خارجی برنامه‌های خود را روی صحنه می‌برند.

 

در این یک هفته تالارهای وحدت، رودکی و برج آزادی در اختیار نوازندگان و موسیقی‌دانان و علاقه‌مندان حوزه موسیقی است. طی این مدت چهارشنبه روز ۲۲ دی ماه اولین برنامه تالار وحدت به ارکستر ملی به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی علیرضا افتخاری اختصاص دارد که ساعت ۱۸ و ۳۰ به روی صحنه می‌رود. در این برنامه ارکستر ملی قطعاتی از آلبوم نیلوفرانه افتخاری را به همراه خوانندگی وی اجرا می‌کند. پس از آن در ساعت ۲۱ و ۳۰ سالار عقیلی با ارکستر راز و نیاز در تالار وحدت به اجرای برنامه می‌پردازد. اما در همین روز، تالار رودکی میزبان یک گروه ایرانی و یک خواننده هندی می‌شود و در همان ساعت‌ها به ترتیب گروه کر فلوت تهران به روی صحنه می‌رود و سپس شهید پرویزخان از هند به اجرا می‌پردازد.

 

روز پنج‌شنبه به ترتیب ژیوان گاسپاریان از ارمنستان و گروه خنیاگران مهر از ایران در تالار وحدت روی صحنه می‌روند و ارکستر فیلارمونیک کردستان و گروه چریکه از کرمانشاه در تالار رودکی به اجرای برنامه می‌پردازند.

 

روز جمعه ۲۴ دی ماه ابتدا گروه ارکستر پارس در تالار وحدت روی صحنه می‌رود و سپس رامبرانت تریو از کشور هلند کنسرتی اجرا می‌کند. در همین روز تالار رودکی میزبان گروه آوازی تهران به سرپرستی میلاد عمرانلو و گروه موسیقی سهند می‌شود.

 

روز شنبه، ۲۵ دی ماه برنامه‌ها در تالار وحدت با اجرای ارکستر سمفونیک تهران و سپس گروه رستاک دنبال می‌شود و تالار رودکی میزبان کرارکستر سمفونیک رازمیک اوحانیان و بعد از آن ارکستر خانه هنرمندان ایران می‌شود.

 

روز یکشنبه ۲۶ دی ماه تالار وحدت به ترتیب میزبان ارکستر مهر و سپس کرنامیرا و فیلارمونیک است و در تالار رودکی گروه بادی کارا و بعد از ان امین قیطاسی با ترانه‌های ماندگار اجرا می‌شوند.

 

روز دوشنبه ۲۷ دی‌ماه، تالار وحدت تنها در یک سانس اجرا در ساعت ۲۱ و ۳۰میزبان ارکستر نیلپر می‌شود و تالار رودکی میزبان دو گروه خارجی به ترتیب شوسان تریو از فرانسه و آزار از ارمنستان است.

 

اما روز سه‌شنبه ۲۸ دی تالار وحدت در اختیار نوازندگان خارجی خواهد بود. ابتدا گروه داکوننده دل موراتو از اسپانیا و سپس گیوم‌پره از فرانسه به روی صحنه می‌روند. در تالار رودکی نیز ابتدا آنسامبل پرکاشن تهران و سپس برگزیدگان جشنواره جوان به اجرای برنامه می‌پردازند.

 

روز چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه، تالار وحدت با میزبانی گروه‌های خارجی کار خود را دنبال می‌کند. ابتدا گروه کوبه‌ای از ژاپن و دولتمند خالف از تاجیکستان به اجرای برنامه می‌پردازند و در ادامه آنتونیو زومیاخو از پرتغال به روی صحنه می‌رود. در تالار رودکی گروه خنیاگران پنج اقلیم و ارکستر نغمه باران می‌نوازند.

 

پنج‌شنبه ۳۰ دی‌ماه که آخرین روز اجرای موسیقیدانان در جشنواره سی و دوم است آنسامبل زهی شهرزاد از اوکراین روی صحنه می‌رود و در ادامه ارکستر سمفونیک تهران و ایتالیا به همراه هم به اجرای موسیقی می‌پردازند. همچنین در همین روز تالار رودکی میزبان گروه شواش از مازندران و سپس گروه لیان می‌شود.

 

تمام برنامه‌های ذکر شده به ترتیب در ساعت‌های ۱۸ و۳۰ و ۲۱ و ۳۰ در دو تالار وحدت و رودکی اجرا می‌شوند.

 

اما برج آزادی نیز در همین روزها و در ساعت‌های مشابه میزبان گروه‌های دیگری است. روز چهارشنبه گروه دیلمون گیلان و سوربانگ لرستان به روی صحنه می‌روند. برج آزادی روز پنج‌شنبه میزبان حاوا قشقایی و ایل‌بانگ بختیاری می‌شود. روز جمعه گروه کاکوبند و سپس کاوه آفاق به اجرای برنامه می‌پردازند. روز شنبه برج آزادی تنها در سانس ۲۱ و ۳۰ میزبان میلاد درخشانی می‌شود. یکشنبه ۲۶ دی‌ماه ابتدا کیان پورتراب و سپس گروه بمرانی به روی صحنه می‌روند. روز دوشنبه برج آزادی میزبان گروه‌های داماهی و کماکان می‌شود. اما از روز سه‌شنبه به بعد تنها در سانس ۲۱ و ۳۰ برج آزادی میزبان نوازندگان و موسیقی‌دانان است که در این روز برنامه قلم را بچرخان از اشکان خطیبی به روی صحنه می‌رود. روز چهار‌شنبه حجت اشرف‌زاده و روز پنج‌شنبه آریا عظیمی‌ نژاد به اجرای برنامه می‌پردازد.

 

اجرای برگزیدگان جشنواره‌ موسیقی جوان در جشنواره موسیقی فجر

 

گروه برگزیدگان جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان در سی‌و‌دومین دوره‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی موسیقی فجر در تاریخ ۲۸ دی ماه ۱۳۹۳، ساعت ۲۱:۳۰ در قالب دو بخش در تالار رودکی به روی صحنه خواهد رفت.

 

بخش اوّل این برنامه شامل دونوازی تار و تمبک، به اجرای قطعاتی از کیارش روزبهانی اختصاص خواهد داشت و در بخش دوم، گروه، به اجرای قطعاتی از حسین خوش‌چهره خواهد پرداخت.

 

گروه برگزیدگان جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان با هدف ایجاد بستری مناسب برای، فعالیّت و معرفی برگزیدگان دوره‌های پیشین این جشنواره و همچنین فارغ‌التحصیلان ممتاز دانشگاه هنر و دانشگاه تهران (با گرایش‌های مختلف موسیقی در مقطع کارشناسی‌ارشد) در سال ۱۳۹۴ شکل گرفته است. از فعّالیت‌های سابق این گروه می‌توان به اجرای کنسرت در تالار شهید آوینی پردیس هنرهای زیبا، دانشگاه تهران، در سال جاری اشاره نمود. همچنین این گروه تصمیم دارد در برنامه‌های آتی خود، به اجرای کنسرت و ضبط قطعاتی از دیگر اعضای گروه بپردازد.

 

اعضای گروه عبارت‌اند از: ماهان ببری (سازهای کوبه‌ای)، حسین خوش‌چهره (نی)، امیرحسین رئوفی (سنتور آلتو)، کیارش روزبهانی (تار)، محمود صالحی (خواننده)، حمید فروزان (سنتور)، مهرداد میرزائی (کمانچه)، شایان یزدی‌زاده (تمبک و دایره).

 

علاقه‌مندان جهت تهیه‌ی بلیت این برنامه می‌توانند به آدرس اینترنتی http://www.tiwall.com مراجعه کنند.

 

اجرای گروه “خنیاگران مهر” به خوانندگی “وحید تاج” در جشنواره موسیقی فجر

 

گروه موسیقی “خنیاگران مهر” به آهنگسازی “بهزاد عبدی”، خوانندگی “وحید تاج” و سرپرستی “نیوشا بریمانی” در سی و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به روی صحنه می‌رود.

 

گروه خنیاگران مهر که پیش‌ازاین در فستیوال امهایاستان ارمنستان حضورى موفق داشت، این بار با اجرای آثاری به خوانندگی “وحید تاج”، پنج‌شنبه ۲۳ دی‌ماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت در سی و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

 

نوازندگان این گروه موسیقی را بانوان حرفه‌ای موسیقی ایران تشکیل می‌دهند که در این عرصه بسیار زحمت‌کشیده‌اند و به سرپرستی “نیوشا بریمانی” و آهنگسازی “بهزاد عبدی” قرار است قطعات خوشه‌چین، بشنو از نی، در محاصره، ازیادرفته، حیرانی، طرحی نو ، سخن عشق و رسوای دل را در مایه‌های نوا، دشتی، اصفهان، شوشتری، ماهور … با صدای “وحید تاج” به گوش مخاطبان برسانند.

 

نگین زاده وکیلی (قیچک بأس)، شیدا قاضی (نی)، صدا سدیفی (قانون)، رخساره رستمی (عود)، هیلا فیض پور (تار)، بهاره حیدری (بم تار)، ترگل خلیقی (تار و رباب)، عسل ملک‌زاده (دف و دایره)، مهرناز دبیری زاده (تنبک و سازهای کوبه‌ای)، شیما شاه‌محمدی و نازنین روستا (قیچک، آلتو) بانوان نوازنده گروه “خنیاگران مهر” هستند که قرار است به سرپرستی “نیوشا بریمانی” نوازنده کمانچه به هنرنمایی بپردازند.

 

گروه موسیقى “خنیاگران مهر” در خردادماه سال ١٣٩۵ به آهنگسازی بهزاد عبدی و متشکل از بانوان نوازنده‌ی سازهاى ایرانى به سرپرستى نیوشا بریمانى تشکیل و ثبت گردید. اولین کنسرت این گروه در مردادماه همان سال به خوانندگى محمد معتمدى به روى صحنه رفت که با استقبال بسیار خوب مخاطبان مواجه شد. این گروه در فستیوال امهایاستان ارمنستان حضورى موفق داشت که مدال فستیوال را از وزیر فرهنگ آن کشور‌ دریافت کرد.

 

سی و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به ریاست حمیدرضا نوربخش از ۲۲ دی تا ۱ بهمن در تهران برگزار می‌شود

    مهم  تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ در ۱:۳۱ ب.ظ     مهم  شناسهٔ خبر: 7602

 منبع خبر سایت دیگری است و موسیقی آریا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قطعه پاپوری با صدای آیدین عطادخت سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا سازمان تبلیغات موسیقی آریا