<?php the_title(); ?>
هفدهم دی ماه در فرهنگسرای ارسباران

تازه ترین اثر استاد علی اکبر شکارچی رونمایی می شودموسیقی آریا : تازه ترین اثر استاد علی اکبر شکارچی نوازنده کمانچه ، آهنگساز و استاد پیشکسوت موسیقی سنتی ایرانی جمعه ۱۷ دی ماه در فرهنگسرای ارسباران رونمایی می شود .

 

آلبوم‌ صوتی و تصویری “چراغ افروخته” توسط موسسه ” کمان آوای آرش” منتشر می شود و شامل ردیف های میرزا عبدالله به روایت نور علی خان برومند است که با ساز کمانچه اجرا شده است.

 

آلبوم موسیقى جرس، کوهسار، بیست ترانه لرى، کاروانه، خونین شهر از جمله آثار استاد شکارچی است که تاکنون در کارنامه هنری این استاد ثبت شده است . همچنین انتشار دو جلد کتاب «وزن‌خوانى» و «تجزیه تحلیل بیست ترانه کهن لرى» را در کارنامه کارى خود دارد.

 

این استاد موسیقی علاوه بر ایران کنسرتهای را در کشورهای سوئیس، سوئد، ایتالیا، آلمان، فرانسه، انگلیس، اتریش، کلمبیا و استرالیا اجرا نموده است. وی در سال ۱۳۵۰ از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شده است.

 

استاد علی اکبر شکارچی جهت فراگیری ردیف‌های سازی و آوازی و قطعات ضربی از محضر استادان داریوش صفوت، نورعلی خان برومند، محمود کریمی، یوسف فروتن، سعید هرمزی و جلال ذوالفنون بهره برده است و سابقه همکاری با استاد حسین علیزاده را در کارنامه هنری خود دارد.

 

علی اکبر شکارچی ، نوازنده برجسته کمانچه ۲۳ تیرماه سال ۱۳۹۵ در دویست و پنجاهمین شب از مجموعه شب های بخارا با حضور هنرمندان برجسته کشور تجلیل شد.


منبع: اختصاصی سایت موسیقی آریا

نویسنده: عماد حسینی


    مهم  تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ در ۳:۳۸ ق.ظ     مهم  کد خبر: 7340


برچسب‌ها:

    

اخبار مرتبط:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


<?php the_title(); ?>

«گفتم نرو» (تیزر تصویری)

[ محمد علیزاده ]
<?php the_title(); ?>

بهت قول میدم

[ محسن یگانه ]
<?php the_title(); ?>

هم قدم

[ رضا صادقی ]
<?php the_title(); ?>

نفس

[ مهدی یراحی ]
صفحه اختصاصی هنرمندان - در حال طراحی

بزودی صفحه اختصاصی برای هنرمندان عرصه موسیقی در سایت موسیقی آریا راه اندازی خواهد شد اطلاعات بیشتر